2016/06/28

Inowrocław

Witajcie!

Dzisiaj kolejny dzień mija mi w domu, a w międzyczasie postanowiłam dodać kolejny post z nową pocztówką. Jutro mam rodzinną imprezę- odpust. Kiedyś 29 czerwca był wolnym dniem, teraz jest to zwykły dzień powszedni.

Dzisiejsza pocztówka jest z Inowrocławia od Edyty T. :)
Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, na Równinie Inowrocławskiej, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego. Jest 49. miastem w Polsce pod względem liczby ludności. Według danych z 30 czerwca 2015 roku miasto miało 74 564 mieszkańców. Inowrocław jest istotnym węzłem kolejowym i drogowym oraz wielobranżowym ośrodkiem przemysłowym, usługowym i uzdrowiskowym. Od 2013 roku w granicach miasta znajdują się miejsca pod inwestycje Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zrzeszony w Związku Miast Polskich.
Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa, przez co jest on uważany za miejscowość uzdrowiskową. Posiada bogate złoża soli kamiennej, które wydobywane są tutaj od czasów starożytnych, stąd określenie "miasto na soli". Jednak od zamknięcia i zalania kopalni "Solino" sól nie jest już wydobywana. Miasto jest garnizonem wojskowym. Jest tam też rozlewnia wysoko zmineralizowanej wody "Inowrocławianki", która jest podobno najbardziej słoną sprzedawaną wodą pitną w Polsce. Są również tężnie (a właściwie tężnia) w parku solankowym.
 Pozdrawiam :)

UDOSTĘPNIJ TEN POST

1 komentarz :

  1. Świetny znaczek :) Widziałam zdjęcia kiedy były ogłaszane, ale ani na poczcie ani na przesyłce jeszcze nie. Może kiedyś się uda ;)
    Zapraszam cię do Liebster Blog Award! Wszystkie informacje znajdziesz tutaj http://penpalspoland.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award.html

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.