2016/06/22

Bydgoszcz

Cześć!

W końcu mogę Wam się pochwalić, że 20 czerwca zostałam licencjatką kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Politechnice Rzeszowskiej!
Tak! Minęły 3 lata jak jeden dzień i można śmiało powiedzieć, że również te studia minęły mi razem z blogiem, gdyż już niedługo urodziny bloga.

Oczywiście chce dalej studiować na studiach magisterskich, ale jestem zmuszona wybrać inny kierunek, gdyż na mojej uczelni nie ma bezpieczeństwa II stopnia. Wybór niestety trafia na zarządzanie, ale na szczęście uczelnia zadbała o specjalizację zarządzanie bezpieczeństwem.

Już dość o mnie! Czas na dzisiejszą pocztówkę od Edyty T. :)

 Bazylika mniejsza św. Wincentego à Paulo – rzymskokatolicka bazylika mniejsza pod wezwaniem św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Wzniesiona w stylu neoklasycystycznym według projektu Adama Ballenstaedta. Wzorowana jest na rzymskim Panteonie.
Urząd miasta- dawne kolegium pojezuickie
Gotycki kościół farny św Mikołaja i św. Marcina z 1466-1502- stanowi najwartościowszy zabytek staropolskiej architektury Bydgoszczy oraz doskonale wpisuje się w nadrzeczny klimat miasta. Zawiera dwa czczone i koronowane wizerunki maryjne: obraz Matki Bożej Pięknej Miłości (1467) w ołtarzu głównym oraz obraz Matki Bożej Szkaplerznej (1700) w ołtarzu nawy północnej.
Neogotycki kościół św. Apostołów Piotra i Pawła- kościół zbudowano w latach 1872-1878 według projektu architekta Fryderyka W. Adlera z przeznaczeniem na zbór ewangelicki pod wezwaniem św. Pawła. Pracami budowlanymi kierował miejski radca budowlany Heinrich Grüder. Profilowane cegły i terakotę do wystroju elewacji frontowej sprowadzono z Charlottenburga.
Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

1 komentarz :

  1. Gratuluję! I życzę powodzenia na magisterce :) Kartka bardzo ładna :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.