2016/06/18

France

Witajcie!

Na niebie właśnie widzę tęczę i spadające krople deszczu wraz ze słońcem.
Właśnie minął wolny tydzień- czyli można uznać, że mam już wakacje.
Ale, ale! Jeszcze obrona. Tak.

Ostatnio zmieniłam dietę i zaczęłam więcej jeść warzyw i owoców.
Mam nadzieję, że poczuję się lepiej, bo ostatnio ciągle boli mnie żołądek.


Dzisiejsza pocztówka jest od Niki z bloga Notatki Niki

Łuk Triumfalny ( Arc de triomphe, Arc de triomphe de l’Étoile) – pomnik stojący na Place Charles-de-Gaule (placu Charles’a de Gaulle’a) w Paryżu (dawniej Place de l’Étoile, Plac Gwiazdy). Znajduje się w 8. dzielnicy, na zachodnim skraju Pól Elizejskich (Avenue des Champs-Élysées). Jest to ważny element architektury Paryża, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Łuk został zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.
Pod Łukiem znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, którego Płomień Pamięci (fr. – Flamme du Souvenir) jest symbolicznie rozpalany każdego wieczora oraz niewielkie muzeum poświęcone historii tego obiektu.
Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

 1. Mam mieszane uczucia, co do tej pocztówki. Podoba mi się ta seria, widziałam już kilka pocztówek, ta również byłaby świetna, gdyby nie ta gwiazda. Mam tylko jedną kartkę z tego miasta i ogólnie z Francji i chętnie bym przygarnęła jakieś właśnie z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będąc w Paryżu widziałam ta pocztówkę,a raczej podobną w sensie takim że nie było tej gwiazdki i chyba lepiej się prezentowała.. miałam ją kupić ale w rezultacie jej nie wzięłam:D

  OdpowiedzUsuń
 3. pocztówka jest cudowna, chciałabym kiedyś zobaczyć Paryż na żywo.
  trzymam kciuki za obronę. :) a co do bólów brzucha, to może herbatka miętowa pomoże? ja naprawdę kiepsko czułam się przed maturą i wówczas codziennie wieczorem piłam melisę na uspokojenie i brałam tabletki. jakoś przetrwałam, choć melisę piję do teraz, bo pomaga zasnąć. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.