2017/06/04

Licheń

Cześć !

Na szczęście już weekend. Ja już powoli stratuje z maratonem kolokwiów zaliczeniowych. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i szybko.

Dzisiejszą pocztówkę otrzymałam od siostry :)


Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim w miejscowości Licheń Stary niedaleko Konina. Położony jest na terenie sanktuarium maryjnego, ważnego katolickiego ośrodka religijnego w kraju. Budowlę wzniesiono dla upamiętnienia objawień z lat 1813 i 1850-1852, których świadkami byli Tomasz Kłossowski i Mikołaj Sikatka.

Widoczna z daleka kopuła bazyliki ma 25 m średnicy i 45 m wysokości, wsparta jest na dwukondygnacyjnej żelbetowej kolumnadzie, wspartej na 4 żelbetowych słupach. Od środka widoczna jest dekoracyjna srebrno-złota czasza wykonana ze stali i anodowanego aluminium. Na zewnątrz kopuła pokryta jest płytkami z aluminium anodowanego na złoty kolor.

Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

4 komentarze :

 1. budowla robi ogromne wrażenie! nigdy nie byłam w Licheniu, jakoś ciągle mi nie po drodze...

  powodzenia na sesji, oby wszystko poszło idealnie za pierwszym razem! :)
  i z ogromnym opóźnieniem dziękuję za pocztówkę świąteczną. tuż po świętach wylądowałam w szpitalu i odebrałam ją dopiero po jego wyjściu, ale nie nadawałam się do niczego poza spaniem więc ciągle nie składało się za nią podziękować. więc dziękuję ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że ci się podoba :* co się stało?

   Usuń
  2. miałam operację, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :)

   Usuń
 2. Bardzo ładna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.