2017/05/30

Canada

Witajcie!

Pogoda za oknem szaleje. Były piękne 3 dni upałów, a niestety jak zawsze bywa po upałach przychodzą burze. Bardzo się ich boję. Kiedyś, będąc w podstawówce poszłam z kuzynką zbierać w lesie jagody. Niestety rozszalała się burza. Ok 3 km szłyśmy przez łąki, a jak wiadomo w trakcie burzy nie powinno się przebywać na otwartych przestrzeniach. Miałam wrażenie, że pioruny strzelały koło mnie. I po tym doświadczeniu bardzo się ich boję. Ale i też w mojej miejscowości dwa domy zostały doszczętnie spalony od uderzenia pioruna. W mieście nie muszę się obawiać, bo raczej każdy blok ma piorunochron, a na wsi nikt nie zakłada na dach takich rzeczy ze względu na koszt.

Dzisiejsza pocztówka pochodzi z oficjalnej strony PC.

Montreal– miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844–1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.
Jest to drugie co do wielkości miasto Kanady, największy port morski wschodniej części kraju oraz główny ośrodek gospodarczy i kulturalny francuskojęzycznej części Kanady. Powstał jako niewielka osada francuska na cześć królewską nazwany Mont Royal – „Wzgórze królewskie” – stąd obecna nazwa.

Pod koniec lat 90. miasto zaczęło odzyskiwać swoją międzynarodową renomę, wraz z lokalizacją w centrum Montrealu Światowego Centrum Handlu, Quartier International, oraz kilku międzynarodowych organizacji: ICOGRADA, International Design Alliance, oraz agend UNESCO, ONZ, ICAO, WHO i NATO.


Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Montreal to miasto moich marzeń! Chciałbym tam mieszkać :)
    Ja także otrzymałem pocztówkę z Montrealu przez PC http://theworldofpostcards.blogspot.com/2016/07/MONTREAL.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję tam kiedyś pojechać. Akurat stamtąd poznałam dziewczynę podczas mojej pracy we Francji, tak więc miejsce na tapecie. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.