2017/06/12

Japan

Witajcie!

Ostatni bardzo intensywnie szukam osób, z którymi mogłabym wymienić się pocztówkami - głównie staram się powiększać kolekcję zdobytych państw w kolekcji. Mam nadzieję, że nie tylko ktoś otrzyma pocztówkę, ale także ja otrzymam odpowiedź zwrotną - a z tym różnie jest niestety :(
Dzisiejsza pocztówka jest z kraju kwitnącej wiśni, Japonii

 
Niestety nie wiem co to są za budynki, także bardzo proszę o informację w komentarzach :)


UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

 1. wydaje mi się, że to Pomnik Pokoju w Hiroszimie, w każdym razie kształt tego budynku wygląda jak ten pomnik.

  powodzenia w szukaniu osób do swapów. brak jakiejkolwiek odpowiedzi też mnie zawsze bardzo irytował. nie to, że ktoś odmówił, ale właśnie to, że nawet nie chciał odpisać. ja zawsze staram się odpisać, żeby ktoś mógł spokojnie poszukać kogoś innego z mojego kraju albo posiadającego tę samą kartkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pasażerka ma rację. To zdjęcie przedstawia Park Pamięci w dniu obchodów rocznicy zbombardowania Hiroszimy (6 sierpnia 1945). Jasny budynek na zdjęciu to tzw. "Kopuła Bomby A" pozostawiony ku pamięci przyszłych pokoleń. Od 1996 jest na liście obiektów UNESCO.
  Wieczorem w dniu rocznicy na rzece Motoyasu przepływającej przez park puszczane są rozświetlone lampiony. Ogień używany do zapalenia lampionów nazywany jest "Żarem Bomby Atomowej". Jest to żar z ognia po ataku bombowym, który został zachowany przez osobę doświadczającą tego ataku. Na lampionach pisane są wiadomości na pocieszenie dusz zmarłych i pragnienia zachowania pokoju.

  P.S.
  Mam sporo widokówek i mogę się podzielić z Tobą.
  Jakie przede wszystkim kolekcjonujesz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię pocztówki głównie przedstawiające zabytki, znane miejsca, naturę :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.