2016/04/04

Germany

Witajcie!

Dzisiaj pogoda zaskoczyła mnie !
Było aż 26 stopni. A ja oczywiście kurtka i tenisówki:D
Ale chyba każdy tak ma, gdy mieszka na stancji. W szafie mam tylko swetry i żadnych lżejszych ubrań. 
Ostatnio odkryłam sklep z pamiątkami z Rzeszowa i nie tylko.
Na pewno będę tam kupować pocztówki. Są zupełnie inne, niże te co kupiłam ostatnio.

Dzisiaj Niemcy ;)


Hanower (niem. Hannover) – miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen) oraz związku komunalnego Region Hanower. Leży nad rzeką Leine. Rozwinięty przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny (zakłady Telefunken), chemiczny, włókienniczy, gumowy Continental AG i spożywczy (czekolada).
Siedziba Stowarzyszenia Krajowego (Landesverband) Technisches Hilfswerk obejmującego swym zasięgiem landy Dolna Saksonia oraz Brema.

W mieście odbywają się międzynarodowe targi przemysłowe pn Targi Hanowerskie (Hannover Messe) określane przez wiele źródeł jako największe na świecie. Od 1986 co roku odbywają się tu największe targi IT na świecie zwane CeBIT. W 2000 Hanower był gospodarzem Światowej Wystawy Expo 2000.
Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. A gdzie kupujesz pamiątki w Rzeszowie? ja polecam taki sklepik w kasie biletowej (i jednocześnie punkcie info) w Podziemnej Trasie Turystycznej na Rynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję owego odkryci, nigdy za wiele punktów stacjonarnych z pocztówkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas co prawda aż takiej temperatury nie było, ale mnie również pogoda zaskoczyła... chyba trzeba powoli zacząć wielkie porządki w szafie i wyciągnąć na wierzch lżejsze rzeczy :)

  pocztówka mi się bardzo podoba, chociaż jeszcze bardziej spodobałaby mi się gdyby zamiast kolorowej ramki była na przykład biała!

  OdpowiedzUsuń
 4. U wtedy mnie było bodajże 27, a dziś znów szaro, zimny wiatr i wiele stopni mniej :(
  Znaczek bardzo mi się podoba! Zauważyłam, że ostatnio wiele znaczków robią jako "panoramy" i bardzo podoba mi się ten pomysł :) Jeśli chodzi o kartkę to z białą ramką wyglądała by lepiej, ale... ta ramka wygląda jak... tło na moim blogu! hahah :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pogoda zaskakuje, to racja ;) Choć dziś deszcze nie był miłą niespodzianką. Bardzo kolorowa i ładna pocztówka :D Znaczek mi się ogromnie podoba.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.