2016/01/05

Holland

Cześć :)

Ja już wróciłam na uczelnię. Niestety chyba ten rok akademicki ma najmniej dni wolnych. Mimo, że jutro trzech króli i tak zostaję w Rzeszowie, a przepada i tylko jeden przedmiot.

Mróz dał się we znaki- zmiana obuwia na trapery i gruba kurtka to obowiązkowy zestaw. Na szczęście, jeśli ktoś ma już znaczki nie musi opuszczać cieplutkiego domu, aby pójść na pocztę. Ja niestety nie mam takiego szczęścia. Próba kupienia ładnych znaczków skończyła się oczywiście tak samo- nic nie kupiłam, bo kolejny koziorożec to już za dużo.Enschede to miasto we wschodniej Holandii, w prowincji Overijssel, przy granicy z Niemcami. Około 163 tys. mieszkańców.
13 maja 2000 w mieście miał miejsce wybuch w fabryce fajerwerków, w którym zginęły 23 osoby.
W mieście znajduje się stacja kolejowa.
Enschede utrzymuje kontakty partnerskie z miastem Greifswald w Niemczech.

Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. Coś mi mówi, ze w tym mieście mieszka ktoś z moich znajomych lub rodziny, muszę to sprawdzić. Kartka przyjemna dla oka, choć wolę single view.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie też jest problem ze znaczkami, nic ładnego nie ma :( Kartka bardzo ładna, podobają mi się te "fale", mam tego typu jedną pocztówkę, też z Holandii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w sumie niedaleko do Enschede, ale jeszcze mnie tam nie było, bo słyszałam, że to nie jest miasto oferujące wiele atrakcji turystom. Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli macie problemy z ładnymi znaczkami, to skorzystajcie z oferty sklepu internetowego poczty polskiej - www.filatelistyka.poczta-polska.pl. Przy zamówieniu min. 50 zł przesyłka gratis. Czas czekania ok. 3 dni.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie już koziorożce się skończyły i zostały zastąpione piękną różą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj w Nowym Roku;-) Mam spore zaległości,ale staram się je nadrobić ;)
  Pocztówka typowo turystyczna ;-)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.