2014/08/07

Estonia

Ostatnio zdarzają mi się OFF z różnych krajów- cieszy mnie to, bo czekam najbardziej na 2 kraje- Belgię i Francję. I niby się wydaję, że to popularny kraj, ale mimo wszystko chciałabym otrzymać pocztówkę z innego miasta, niż Paryż, czy Bruksela.
Ciekawostka:
15 września 1939 r. do Tallinna, jako neutralnego portu, za zgodą władz estońskich, zawinął ORP Orzeł w celu odstawienia do szpitala chorego dowódcy. Wskutek niemieckiej interwencji internowany, w nocy z 17/18 września 1939 r. ORP Orzeł wsławił się brawurową ucieczką z Tallinna i po miesiącu dotarł do Wielkiej Brytanii. Ucieczka Orła stała się pretekstem utworzenia sowieckich baz wojskowych na terenie Estonii, a następnie aneksji Estonii w 1940 r. przez ZSRR.


UDOSTĘPNIJ TEN POST

4 komentarze :

 1. Do mnie jakoś OFFy nie chcą przychodzić :/ Śliczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna pocztówka!
  Sama czekam na takie pocztówki.. bo niestety jakoś ciężko trafić OFF-a z Estonii, Luksemburgu..
  tzn póki co mi się nie zdarzyły te kraje;P
  Belgii też jeszcze nie dostałam. tak samo jak Portugalię,Austrię czy Hiszpanię ;P
  zawsze trafiają się te same państwa;/
  o Brazylii czy Peru itp nie wspomnę ;D

  Kilka dni temu udało się wylosować inny kraj niż zawsze;P i była to właśnie Estonia;) cieszyłam się jak bym to ja dostałam pocztówkę z innego kraju;P
  ale czasem cieszy mnie to że moja pocztówka idzie gdzieś indziej,a nie jak zawsze do Rosji , Niemiec czy Czech;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo :) jednak np. wolę wysłać pocztówkę do Niemiec, bo nawet w 2 dni potrafi dotrzeć. I wtedy ja mam szansę żeby otrzymać nową pocztówkę :)

   Usuń
  2. Zdecydowanie masz racje!!! Im bliżej my wyślemy tym szybciej ona dotrze i dzięki temu my możemy dostać nową pocztówkę ;)

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.