2013/09/05

United Kingdom

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo , Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.


  Znaczki:

Szlak Robin Hooda

 1. Newark Castle - w tym zamku zmarł Król Jan w 1216 roku. Jak głosi legenda zrobił to brat Tuck w odwecie za zamordowanie Maid Marian.
 2. Southwall Minster
 3. Wgórze Robin Hooda - podobno bardzo dużo rzymskich monet tam znaleziono.
 4. Bildwoorth Church
 5. Fountain Dale - podobno w tym miejscu Robin Hood spotkał Brata Tucka a może Małego Johna?
 6. Thieves Wood - Las Złodziei - jak wieść niesie w tym miejscu Robin napadał na bogatych
 7. Pałac Króla Jana
 8. Edwinstowe Church - legenda głosi, że w tym miejscu Robin i Marian pobral się. Może dlatego też wioska Edwinstowne znana jest jako wioska Robina Hooda.
 9. Major Oak - jeden z najstarszych dębów w Anglii 10 metrów wysoki i 28 szeroki. W tym miejscu drużyna Robin Hooda ukrywała się przed Szeryfem z Nottingham.
 10. Wellow Church
  UDOSTĘPNIJ TEN POST

  Brak komentarzy :

  Prześlij komentarz

  Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.