2013/08/12

Malaysia

Malezja (malajski Malaysia) – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo; obszar 329 847 km², ludność 28 300 000 (wg stanu na 2010 r.), stolica Kuala Lumpur (ok. 1 500 000 mieszkańców), siedziba rządu w Putrajaya.
Malezja na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją.

Państwo obejmuje dwa terytoria oddzielone Morzem Południowochińskim, południową część Półwyspu Malajskiego oraz północną część wyspy Borneo. Ukształtowanie terenu jest podobne w obu częściach – nadmorskie równiny przechodzą w gęsto zalesione zbocza gór. Najwyższym szczytem Malezji jest Kinabalu, 4101 m n.p.m., położony na Borneo.
Malezja znajduje się w strefie klimatu równikowego. Nawiedzają ją południowo-zachodnie (od kwietnia do października) oraz intensywniejsze, północno-zachodnie monsuny (od października do lutego).
Pocztówka została wysłana przez mojego kolegę z Polski, który postanowił wymienić się za pocztówki z Polski. Nie mam niestety znaczka, ale kartka sama w sobie jest piękna.

Ostatnio zauważyłam, że wielu postcrosserów wysyła pocztówki z dużym opóźnieniem. Ja martwię się niestety czy pocztówka się zgubiła, a tak naprawdę nie została w ogóle wysłana. Oczekuje obecnie na ok. 8 pocztówek od ponad miesiąca, a nawet 2 miesiące. Nie chce też na razie pytać, czy kartki zostały wysłane. Ale pod koniec miesiąca to zrobię.
Miłego dnia :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.