2017/05/22

Brasil

Witajcie!

Dzisiaj pocztówka z pięknego, gorącego miast, aby przyciągnąć trochę lata do Polski.
Mimo, że dzisiaj pogoda dopisywała, to jednak nie jest to jeszcze temperatura, która pozwoliłaby mi ubrać sukienkę, czy też spodenki. Jestem ciepłolubną osobą i mimo wszystko nawet teraz będąc w pokoju muszę zamykać okno, bo marznę.

A jak Wy wykorzystujecie słoneczne dni? Ja już niedługo rozpocznę maraton zaliczeniowy. Na szczęście nie będzie ich tak dużo.

São Paulo – największe miasto Brazylii, Ameryki Południowej, a także półkuli południowej, położone w południowo-wschodniej części kraju nad rzeką Tietê (dopływem Parany), niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Stolica stanu São Paulo. Jest położone 400 km od Rio de Janeiro i 1030 km od stolicy kraju, Brasílii.
Liczba mieszkańców: 11,8 mln (2013). Aglomeracja liczy ok. 21 mln, jest to jeden z największych zespołów miejskich na świecie. Mieszkańców miasta nazywa się paulistanos.

Założone zostało w 1554 roku jako misja jezuicka świętego Pawła (port. São Paulo). W XVI i XVII wieku São Paulo było ośrodkiem handlu niewolnikami i kamieniami szlachetnymi. Prawa miejskie otrzymało w 1712 roku. W 1815 zostało stolicą prowincji (w 1889 – stanu) São Paulo. W 1822 w São Paulo proklamowana została niepodległość Brazylii. W XIX wieku było światowym centrum handlu kawą. Do rozwoju miasta przyczyniło się doprowadzenie w 1867 roku linii kolejowej z portu Santos.Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.