2016/08/17

Lublin

Witajcie!

Dzisiejszy dzień jest szary, bury i ponury. Leje strasznie, a mnie czeka jeszcze szoferowanie siostrze do dentysty. Pocieszałam się, że pójdę zrobić zakupy jedzeniowe (ostatnio robię różne potrawy wegańskie) w postaci tofu, czy mleka ryżowego. W życiu trzeba wszystkiego spróbować :)

Dzisiejszą pocztówkę otrzymałam już dawno od Joasi z bloga pocztówkijoaski

Lublin – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, drugie w Małopolsce (335 tys. mieszkańców na koniec 2015) oraz największe w kraju na wschód od Wisły. Pod względem powierzchni szesnaste (147 km²). Położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą.
W I Rzeczypospolitej Lublin był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie lubelskim województwa lubelskiego. Zaliczany był do ważniejszych miast, z prawem nabywania majątków ziemskich i czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W 1578 wybrano go na siedzibę Trybunału Głównego Koronnego.Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. Hej. Bardzo ładna ta pocztówka. To chyba tak zwana akwarelka tak? Czy się mylę? Ja niedawno zaczęłam moją przygodę z postcrossingiem i tak nie do końca się jeszcze orietuję.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to akwarelka :) Wiele miast ma właśnie taką kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne akwarelki, choć sama ich nie kolekcjonuję (na razie), to bardzo mi się podobają :) Oba znaczki widzę po raz pierwszy, ten z latarnią jest cudny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale mi się podobają te akwarelki! <3 Są piękne! :D Jakie wegańskie dania już spróbowałaś? Też mam ochotę czegoś nowego z tej "dziedziny" kulinariów spróbować. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ostatnio zrobiłam leczo, jadłam hummus, zrobiłam fetę z tofu, zrobiłam deser chałwowy z mleczka kokosowego :)

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.