2016/08/11

Bulgaria

Cześć :)

Dzisiejsza pocztówka jest od koleżanki Moniki :)Melnik, Mełnik (bułg. Мелник) – to najmniejsze miasto w Bułgarii (216 mieszkańców w 2011 roku), położone w południowo-zachodniej części kraju, w obwodzie Błagojewgrad, w gminie Sandanski.
Usytuowane jest na skraju piaskowcowego płaskowyżu, u stóp pasma górskiego Pirin. Miasto otoczone jest przez piaskowcowe skały, którym erozja nadała niezwykły wygląd (tzw. Piramidy Melnickie, kaniony).
Od wieków okolice miasta słyną z produkcji wina.


Pozdrawiam :)

UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

 1. Bułgaria jest dla mnie bardzo mało znanym krajem, który chciałabym kiedyś poznać bliżej. Pocztówki z tego kraju nie posiadam jeszcze niestety, a Ty jak widzę posiadasz już 3 ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie maleńkie miasto! Pocztówka piękna, bardzo podobają mi się te elementy kultury na niej umieszczone (szczególnie te stroje ludowe <3)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bułgaria zawsze kojarzy mi się z plażami/odpoczynkiem :P ale jak kiedyś dostałam pocztówkę z Bułgarii ze śniegiem i zorzą polarną to na początku byłam pewna że to Norwegia, a tam Bulgaria :P więc chyba już nic mnie nie zdziwi ;) Twoja pocztówka super,bo widać na niej np stroje ludowe;)
  T

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.