2016/02/25

Poznań

Witajcie ;)


Pogoda rozpieszcza mas- ostatnio było 16 stopni! Nie wiem już nawet w co się ubierać. Gruba, zimowa kurtka w taki "upał" wręcz męczy. Zaś lekka wiosenna kurtka wygląda komicznie w lutym. Pozostaje sweter, ale i tak, gdy dojeżdżam do uczelni jestem mokra jak szczur. A ja zaraz panikuje, że widać na ubraniu jakieś plamy.
Czy Wy też macie takie dylematy? :D

Dzisiaj pocztówka z prywatnej wymiany :)


 Rekonstruktorzy przedstawiają historię Wielkopolskiej Brygady Kawalerii i poznańskiej kawalerii, tak tej tradycyjnej konnej, jak i zmechanizowanej. Nie zabrakło żołnierskiej grochówki, ułanów, a także wystrzału z armaty prawosławnej. W rolę działonowego jak co roku wciela się wojewoda wielkopolski.

Na placu Wolności można też z bliska podziwiać sprzęt wojskowy, m.in. tankietkę TKS z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, samochody Polski Fiat 612 i 508 Łazik oraz motocykl marki Sokół 1000.
Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. U mnie do południa świeciło słonko, a po południu padał śnieg. Teraz pada deszcz.Można oszaleć z tą pogodą.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie aż tak ciepło nie było :O! Do tego jeszcze padał deszcz ze śniegiem, więc szału nie ma :P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalna kartka. Przeważnie na kartkach z tego miasta widuję koziołki, ratusz i malownicze staromiejskie uliczki. A tu taka niespodzianka!

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo mi się podoba ta pocztówka. A co do pogody, to w Lublinie popaduje śnieg, w nocy są przymrozki, a w dzień jakieś 2 - 5 stopni na plusie, więc nic ciekawego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Warmii nie ma dylematów, temperatura max +6, chociaż ja całą zimę przechodziłam w wiosenno-jesiennej kurtce i nie narzekam. Dobry ciepły polar pod spodem i jest w sam raz :) Bardzo ciekawa kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A u mnie od kilku dni pogoda szaleje, raz śnieg, raz deszcze, raz słońce i grad, oszaleć idzie ;) Dawno mnie tutaj nie było i jakie zmiany! Cudowny szablon :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.