2014/05/29

Kyrgyzstan

Kirgistan, Republika Kirgiska w okresie radzieckim w języku polskim pod nazwą Kirgizja, po ogłoszeniu niepodległości przejściowo również jako Kyrgystan) – państwo w Azji Środkowej. Graniczy z Chinami (dł. granicy 858 km), Kazachstanem (1051 km), Tadżykistanem (870 km) i Uzbekistanem (1099 km).
Arslanbob w gaju produkuje 1500 ton orzechów włoskich rocznie i jest największym naturalnym źródłem orzechów włoskich na ziemi. To jest uważany za skarb Południowej lasów Kirgizja jak drzewa mają żywotność około 1000 lat i dają dużą ilość owoców znany dla jego właściwości lecznicze, ponieważ zawiera on "witamin, mikroelementów i innych substancji odżywczych". Jest to popularne drewno do produkcji mebli i innych rzemiosł. 
Jednak w ciągu lat eksploatacji, zmniejszono obszar uprawy drzew orzecha włoskiego. Te lasy są gęste i duży skład poszczególnych gatunków, które mają wysoką wartość ekonomiczna.   Po II wojnie światowej w 1945 roku, stację badań eksperymentalnych Las został zreorganizowany w Arslanbob pod jurysdykcją Instytutu lasu z Akademii Nauk ZSRR następnie. Badania miała na celu założenie plantacji orzecha handlowych i maksymalizacja produkcji owoców, cenne drewno i inne plantacje leśne. Raporty wskazują dobre wyniki uprawy orzecha włoskiego owoce w wyniku działań wspólnych badań.
UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Te kartki masz ze swapów? Co chwile nowe, rzadkie państwa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale masz szczęście :) Tyle interesujących państw w kolekcji, a do tego pocztówki z nich naprawdę są ciekawe i prezentują ładne miejsca, które aż chciałoby się zobaczyć na żywo. Gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.