2014/05/15

Antigua and Barbuda

Antigua i Barbuda (ang. Antigua and Barbuda) – wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli (Ameryka Środkowa). Głową państwa jest królowa brytyjska, reprezentowana na wyspach przez gubernatora generalnego. Podstawą gospodarki jest turystyka. Do lat 70. XX wieku w gospodarce dominowało rolnictwo przemysłowe. Podział administracyjny jest nietypowy. Antigua, zamieszkana przez 98% ludności, jest podzielona na 6 okręgów, natomiast pozostałe wyspy są dependencjami.

Fregata wielka (Fregata magnificens) – gatunek dużego ptaka z rodziny fregat (Fregatidae) zamieszkujący: Galapagos, Antyle i Cape Verde. Fregata wielka to jeden z największych ptaków morskich. Swą nazwę zawdzięcza nadymającemu się workowi gardłowemu, który gdy jest wypełniony powietrzem przypomina rozpięty na wietrze żagiel fregaty.
 Mają bardzo długie i wąskie skrzydła ze szpiczastymi końcami oraz rozwidlony ogon. Upierzenie samca jest lśniąco czarne z niebieskimi akcentami. Gardło zdobi purpurowy worek nagiej skóry. Samica ma bardziej matowe upierzenie z białawą łatką na piersi.
UDOSTĘPNIJ TEN POST

5 komentarzy :

 1. Ciekawe kiedy w mojej kolekcji pojawi się tak egzotyczne państwo ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ten tekst pod zdjęciem to o co w nim chodzi bo to jakies nie po polskiemu za bardzo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie wiem co się stało -;-

   Usuń
 3. Przyszłam sobie obejrzeć Twoją pocztówkę :D Podoba mi się chyba nawet bardziej niż moja z Barbudy, bo te ptaki super zostały uchwycone. No i to pojedynczy widok, a mam ostatnio do takich słabość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zawsze może być ładniejszy widok :)

   Ostatnio zauważyłam, że coraz mniej jest osób z rzadkich krajów :(

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.