2017/09/19

Italy

Witajcie Kochani!

Weekend był dla mnie najlepszy w roku- w piątek miałam urodziny.
Dostałam cudowne prezenty, a jako zapalona cukierniczka upiekłam tort z produktów Kinder.
Wszystkim smakował, a ja byłam z siebie dumna, że udało mi się upiec coś tak pięknego.

Dzisiejsza pocztówka jest jedną z ładniejszych, jaką otrzymałam w ostatnim czasie.


Zamek Duino położony jest we włoskiej prowincji Triest, na północnym wschodzie kraju, przy granicy ze Słowenią. Ta imponująca konstrukcja wybudowana została na wybrzeżu, na wysokich i urwistych zboczach. Jego powstanie datuje się na XIV wiek. Obok niego znajdują się ruiny innego, mniejszego zamku, z XI wieku.Widoki na morze rozciągające się z zamku zapierają dech w piersiach, ale widok zamku z morza jest niemniej imponujący. Inna rzeczą przykuwającą uwagę jest bardzo kręta droga prowadząca do zamku z Triestu.Pokoje w jego wnętrzu zachowały swój oryginalny wystrój. Szczególnie ciekawe wydają się piękne, spiralne schody.
Ogród otaczający zamek jest bardzo różnorodny. Znajdujemy w nim piękne kwiaty, kamienne ławki, fontannę oraz bunkier wybudowany przez Niemców w okresie II Wojny Światowej. Obecnie mieści on muzeum.  
Twierdza San Giusto została zbudowana dla celów wojennych w XV w. na jednym ze wzniesień Triestu, na ruinach dawnego zamku weneckiego. Początkowo była to dwupiętrowa budowla z kwadratową wieżą obok, w której utworzono posterunek wojskowy. W XVI w. zdecydowano rozbudować San Giusto: otoczono go wysokim, półokrągłym murem i wzniesiono bastiony. Przez wieki twierdza niszczała, były plany jej dalszej rozbudowy i rekonstrukcji. Dopiero w 1930 r. włoskie władze postanowiły przywrócić jej dawny wygląd i udostępnić dla zwiedzających. W całej swej historii fort był używany dwukrotnie: w 1813 r. przez wojska Napoleona, które próbowały stawić opór oblężeniu floty austriackiej i w 1945 r. służył wojskom niemieckim. Od 2001 r. w zamku mieści się Museo Civico, w którym można podziwiać: salę pamięci, salę Wenecką z cennymi gobelinami i meblami, dzwonnicę, herby rodzin szlacheckich, kolekcję broni, rzeźby, oryginalne XV-wieczne napisy na ścianach, fragmenty architektoniczne z czasów rzymskich. W podziemiach zamku można obejrzeć ciąg tuneli, które obecnie są w fazie badań. Mijając ogromny dziedziniec można dotrzeć na schody, które prowadzą na taras widokowy, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. 
Zamek Miramare w Trieście to przepiękna budowla wzniesiona na cyplu skalistego przylądka nad samym brzegiem morza w latach 1856-1870. W połowie XIX w. arcyksiążę Maksymilian Ferdynand, brat cesarza Franciszka Józefa postanowił wykupić cypel i postawić tam zamek swoich marzeń. Niestety nie dożył ukończenia budowy, został zastrzelony, a jego żona postradała zmysły. Do dziś krąży legenda, że kto spędzi noc w zamku, źle skończy. Jeśli chodzi o architekturę obiektu to widać tu połączenie elementów z różnych stylów architektonicznych (typowy eklektyzm). Posiadłość zaprojektował Austriak Carl Junker, z zewnątrz prezentuje się bajkowo, otaczają ją piękne parki z unikatową roślinnością, rzeźby i oczka wodne. Znajduje się tu także palmiarnia, miniaturowy zamek i ogród botaniczny. We wnętrzu można podziwiać: Salon Monarchów z portretami królów i cesarzy; Sypialnię; wspaniałe łoże podarowane Maksymilianowi Fernandowi przez papieża Piusa IX, które nigdy nie zostało użyte, bowiem Maksymilian nie zdążył z niego skorzystać; liczne obrazy. Część komnat została urządzona, jako pomieszczenia okrętowe, co wiązało się z przywiązaniem Maksymiliana do marynarki austriackiej.

Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Przyjmij spóźnione życzenia: 100 lat i spełnienia marzeń :)
    Może pochwalisz się tortem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow masz rację, piękna pocztówka :)
    Ode mnie również spóźnione spełnienia marzeń!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.