2016/10/31

United States Virgin Islands

Witajcie ;)

Nie było mnie tu trochę, aż nawet nie zauważyła, że prawie 2 tygodnie. Chyba lażdy w trakcie prowadzenia bloga miał takie przerwy. Jak tylko wszystko sobie ogarnę na spokojnie to już będę częściej tutaj pisać.

Dzisiejsza pocztówka jest z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych :)Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (United States Virgin Islands) – terytorium zależne Stanów Zjednoczonych w Ameryce Środkowej, w basenie Morza Karaibskiego, obejmujące 3 duże wyspy wulkaniczne i kilkadziesiąt mniejszych wysepek koralowych w południowej części archipelagu Wysp Dziewiczych. Największe wyspy to: Saint Croix – 214,7 km², Saint Thomas – 80,9 km² i Saint John – 50,8 km².
Powierzchnia terytorium wynosi 346,4 km², zamieszkuje go 108 612 osób według spisu powszechnego z (2000). Stolicą terytorium jest jego największy port morski Charlotte Amalie – 12 tys. mieszk. (1990) – na wyspie Saint Thomas. Głównym zajęciem miejscowej ludności jest obsługa turystów, których od lat 80. XX w. przybywa tu średnio 1,3 – 1,8 mln każdego roku.
Na Wyspach, w przeciwieństwie do USA, ale podobnie jak na sąsiednich wyspach, obowiązuje lewostronny ruch pojazdów. Jednak większość samochodów pochodzi z kontynentu i posiada kierownicę z lewej strony.Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

4 komentarze :

 1. Pocztówkę ze świetnego miejsca udało Ci się otrzymać! Gratuluję :)
  Ostatnio czas tak szybko biegnie, że ani się obejrzysz, a już dwa tygodnie minęły...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna :)
  Ps. Bardzo dziękuje za przesyłkę urodzinową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne widoki na tej kartce. Gratuluję i powiem szczerze, że zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo a ja myślałam ,że tylko w Wielkiej Brytanii jeździ się po lewej stronie :P Gratuluję świetnej pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.