2016/10/19

Slovakia

Witajcie :)

Znalazłam mieszkanie, ale będzie dostępne dopiero od 1 listopada. Także na razie dojeżdżam. 
Dzisiaj szybciej wróciłam i znalazłam czas, żeby dodać post :)

 Bratysława to siedziba najwyższych władz państwowych i kraju bratysławskiego (Bratislavský kraj), a także centralny ośrodek metropolitalny aglomeracji bratysławsko-trnawskiej (Bratislavsko-trnavská aglomerácia) i aglomeracji bratysławsko-trnawsko-nitrzańskiej (Bratislavsko-trnavsko-nitrianska aglomerácia). Stanowi ona również centrum życia kulturalnego, społecznego, gospodarczego i politycznego. Skupia w sobie liczne placówki o znaczeniu i statusie narodowym oraz międzynarodowym.
Miasto stołeczne Słowacji leży na 48° 09′ szerokości geograficznej północnej i 17° 07′ długości geograficznej wschodniej. Są to współrzędne geograficzne Urzędu Miasta Stołecznego Bratysławy usytuowanego w centralnej części miasta. Najbardziej wysunięty punkt na wschód znajduje się w dzielnicy Podunajské Biskupice; na północ i zachód – w dzielnicy Devínska Nová Ves; na południe – w dzielnicy Čunovo.
Bratysława jako stolica ma nietypowe, peryferyjne położenie, tj. usytuowana jest w południowo-zachodnich krańcach Słowacji, co nie jest dla niej korzystne, jednakże sąsiedztwo takich metropolii jak: Wiedeń (odległość około 60 km) czy Budapeszt (odległość około 195 km) rekompensuje tę lokalizację.


Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Piękna panorama miasta i kartka ma bardzo ładny napis :) Cieszę się, ze udało Ci sie znaleźć mieszkanie, a 1 listopada już za pasem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję znalezienia mieszkania :)
    Pocztówka jest bardzo ładna, podoba mi się ten widok na Bratysławę!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.