2015/10/25

Ukraine

Witajcie :)


Dzisiaj słoneczko od rana i od razu chce się żyć :)

 Obecny Lwów jest ważnym gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym ośrodkiem Ukrainy Zachodniej. Lwów to swoista perła kultury narodowej. Pod względem architektoniczno-historycznym miasto można określić jako muzeum pod otwartym niebem – liczy bowiem powyżej 2000 historycznych, architektonicznych i kulturologicznych zabytków. W 1998 r. Lwów został wpisany do międzynarodowej listy spuścizny kulturologicznej UNESCO. W mieście znajdują się liczne muzea, galerie obrazów, działają zespoły teatralne i muzyczne. 12 uczelni Lwowa są znane ze swego wysokiego poziomu wykładania na obszarze całej Ukrainy, jak też poza jej granicami. Oprócz swego potężnego znaczenia w dziedzinie edukacji i kultury Lwów cieszy się zarówno opinią jednego z liderów wśród miast Ukrainy w dziedzinie reform gospodarczych i dążenia do systemu rynkowego. Dzięki korzystnym gospodarczym warunkom w obwodzie Lwowskim funkcjonuje 42 tys. zakładów pracy, wśród których 775 przedsiębiorstw posiada inwestycje zagraniczne. Na terenie obwodu działają dwie specjalne strefy ekonomiczne, podmioty działalności gospodarczej które korzystają z preferencji podatkowych.
POzdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

4 komentarze :

 1. Pocztówka mnie nie zachwyciła, a we Lwowie nigdy nie byłam, jak zresztą na Ukrainie. Podobają mi się jednak znaczki, bo są takie jesienne :) Zresztą motyw roślinny na znaczkach należy chyba do jednych z moich ulubionych!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam we Lwowie ale bardzo dawno temu. Kartka typowa jakie przychodzą z Ukrainy :-) Bardzo podobają mi się znaczki! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słoneczko od rana? :D U mnie pochmurno od rana :( Świetne znaczki - akurat trafione w porę roku! :) Kartka ładna, chociaż troszkę nie w moim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja z kolei nie spotkałam się jeszcze z takim ujęciem na Lwów więc kartka mi się niesamowicie podoba, jest zupełnie inna od tych, które zwykle z tego miasta dostaję.

  PS. zmieniłam adres bloga na http://pasazerkowy.blogspot.com więc w razie zainteresowania moimi kolejnymi wypocinami trzeba mnie jeszcze raz dodać do obserwowanych, lubianych itp ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.