2014/09/26

Holland

Doczekałam się pocztówki z Amsterdamu!
Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.
Położony nad rzeką Amstel, IJ i licznymi kanałami (160) – trzy największe w kształcie półksiężyców usytuowane niemalże równolegle do siebie to – Herengracht (położony najbardziej centralnie), Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy. Amsterdam położony jest częściowo poniżej poziomu morza, jest największym miastem Holandii, dużym ośrodkiem przemysłowym, drugim po Rotterdamie – portem handlowym Holandii (dostępny dla statków oceanicznych), połączony kanałami z Morzem Północnym i Renem.
Szkoda, że jest tam tak strasznie drogo....
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

  1. Ale fajna kartka! Od razu kojarzy mi się z Holandią 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. to nieprawda, że w Holandii jest drogo :) tam są po prostu znacznie wyższe zarobki i ludzie tam pracujący nie odczuwają tych cen jako wysokich :) a rowery jak najbardziej kojarzą mi się z Holandią. Rowerzysta ma tam więcej przywilejów niż kierowca samochodu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ale Ci zazdroszczę tej pocztówki!!! Nie dość z Amsterdamu to jeszcze pokazuje to co kojarzy się z Holandią ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.