2017/07/02

Germany

Witajcie :)

Już mogę zdradzić dokąd jadę w sobotę - lecę na tydzień na Kretę!
Jestem strasznie podekscytowana - dopiero co w maju zabukowałam bilety, a już za tydzień tam jadę. Szczerze mówiąc są to moje pierwsze wakacje, na których odpocznę. Nie należę do osób, które leżą plackiem na plaży, ale przez ostatnie lata, które podróżowałam, zawsze intensywnie zwiedzałam. A teraz po prostu chce odpocząć. Kreta słynie z pięknych plaż, więc czemu nie skorzystać? Ale przez 7 dni nie będę oczywiście każdego dnia się wylegiwać- mam w planie zwiedzić 3 miasta i wąwóz.
Może ktoś z Was był na Krecie i podzieli się wskazówkami?
Czy wymienić pieniądze na euro? Gdzie zjeść tanio, by nie wydać fortuny?
Na tydzień postanowiliśmy wynająć samochód- bardziej się opłaca, niż dojazd autobusami. A nie jestem ograniczona czasowo, ani nie muszę się martwić o ilość rzeczy zabranych ze sobą.

Przejdźmy do pocztówki. Dostałam ją z oficjalnej strony PC.


Bawaria ‒ region o unikalnej różnorodności

Największy i najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Niemiec to region bogaty w przyrodę, dziedzictwo kulturowe, żywe tradycje i serdeczną gościnność. Malownicze wioski, średniowieczne miasta i bawarska stolica, Monachium, to epitomy autentyczności.
Festiwale oper, "Oktoberfest", solidne przekąski w ogródku piwnym, wyśmienite menu w restauracjach z gwiazdkami, zwyczaje przekazywane od wieków lub nowoczesny tryb życia XXI wieku ‒ to wszystko łączy się w rezonans z bawarską radością z życia.
Niebo nad Bawarią wygląda często tak jak bawarska flaga: symfonia bieli i błękitu skąpana w słońcu, nawet wtedy, gdy reszta Niemiec jest przykryta deszczowymi chmurami. To wszystko dzięki wiatrowi Fen, wiejącemu z Alp w doliny, który przegania nawet najciemniejsze chmury. Bawaria to słoneczny region z malowniczą scenerią, tak zróżnicowany jak chyba żaden inny region w Europie.

Pocztówka była wykonana własnoręcznie- mimo to jest naprawdę ładna.


Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

1 komentarz :

  1. jak na własnoręcznie wykonaną pocztówkę to faktycznie całkiem nieźle, chociaż w moim stylu też nie jest. ale samą Bawarię z chęcią bym odwiedziła :)

    i życzę oczywiście udanego urlopu. i pięknej pogody, ale o to raczej się nie musisz martwić tam :) sama w Grecji jeszcze nie byłam więc niestety nie pomogę.

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.