2017/04/24

Gniezno

Cześć!

Pogoda nie rozpieszcza mnie ani trochę. Wiatr wieje z każdej strony, a ja mam ochotę owinąć się szalem i najlepiej schować się pod kołdrę.

Jutro ma być 17 stopni, ale niestety ma padać. Na szczęście mam tylko ćwiczenia na 14. 
W życiu są takie momenty kiedy naprawdę jest smutno. To dzień, w którym mój chłopak wyjeżdża do Norwegii pracować. Na szczęście na razie tylko na 2 miesiące. Gdy wróci będzie już ciepło i wybierzemy się na wymarzone wakacje.
Czy Wy też żyjecie w związku na odległość? Ja już tak trzeci rok. Teraz na szczęście jest Internet i codziennie rozmawiamy. Norwegia nie jest w UE, więc koszty rozmowy są ogromne.

Wracam do pocztówki, którą kupiła dla mnie moja siostra :)

Ja nigdy nie byłam w Gnieźnie, ale mam nadzieję, że w przyszłości odwiedzę byłą stolicę Polski.


Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (archikatedra gnieźnieńska, katedra gnieźnieńska, sanktuarium św. Wojciecha) – gotycki kościół katedralny znajdujący się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Od 1000 roku główna świątynia metropolii gnieźnieńskiej, nazywana matką kościołów polskich. Miejsce pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Siedziba prymasów Polski. Od 1931 roku jest bazyliką mniejszą. 16 września 1994 roku obiekt został wpisany na listę pomników historii.

W podziemiach katedry można zobaczyć m.in. najstarszy w Polsce napis nagrobkowy z ok. 1006 roku, odkryte podczas badań archeologicznych relikty budowli kamiennej z końca IX wieku, a także fragmenty murów bazyliki Mieszka I.

Pozdrawiam :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

1 komentarz :

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.